O mnie

Nazywam się Gosia Drężek.

Na co dzień wychowuję, pracuję, bloguję, strzegę domowego ogniska i oczywiście NOSZĘ w chuście oraz NOSIĆ UCZĘ. Jestem pełna pasji i zaangażowania we wszystko co robię.  Marzę o książkach, których jeszcze nie przeczytałam i o miejscach, których wciąż nie odwiedziłam. Jestem odrobinę zbyt sentymentalna, ale nadrabiam niepoprawnym optymizmem. Cieszę się drobiazgami, jestem pełna wiary w ludzi i zawsze staram się znaleźć dobre strony każdej sytuacji. Uwielbiam pisać. Tak narodził się blog Kupki i Zupki. Nie piszę chyba ładnie. Na pewno nie super poprawnie. Piszę tak jak bym mówiła i opowiadała. Piszę tak jak czuję. Lubię powtórzenia, proste i krótkie zdania, oraz kursywę. Kocham zapożyczenia i słowotwórstwo wszelakie. Jeśli będziecie mieli ochotę i czas, zapraszam Wam do odwiedzenia tego miejsca.

Moja przygoda z noszeniem trwa już ponad rok, czyli od jesieni 2014, kiedy to pierwszy raz zachustowałam swojego syna. Od tego czasu wiele się zmieniło. Motałam chustę dziesiątki razy i nosiłam setki godzin. Dużo się nauczyłam i wiele zrozumiałam. O swojej pasji zaczęłam opowiadać na blogu. Spotykałam się też często z innymi Mamami, którym ideały bliskości ze swoim dzieckiem i noszenia, były równie bliskie co mi. Ponieważ chusty i noszenie stały się moją pasją, dowiadywałam się, doczytywałam coraz więcej. Po prostu rozwijałam się. Zupełnie bezwiednie i niechcący. Często przy okazji różnych spotkań chustowych, doradzałam innym Mamom. Nie miałam przeszkolenia teoretycznego, ale miałam praktykę i doświadczenie, którym lubiłam się dzielić. Przy każdej takie okazji, na początku zaznaczałam dla jasności: Nie jestem Doradcą Noszenia, więc w razie wątpliwości może to skonsultuj, ale ja opowiem Ci, jak ja to robię…. Pamiętam dzień kiedy w odpowiedzi usłyszałam: Gośka, a tak właściwie to czemu nie jesteś tym Doradcą! Nadajesz się!

Nie wiedziałam w sumie dlaczego. Poszłam na kurs ClauWi®. Ukończyłam go w listopadzie 2015. Dał mi on wiedzę teoretyczną dotyczącą anatomii małego dziecka, zasad prawidłowego, bezpiecznego i zdrowego noszenia, oraz praktyczną naukę wiązań.

22 listopada 2015 stałam się oficjalnie Doradcą ClauWi® w zakresie noszenia dzieci w chustach oraz nosidłach miękkich. 

 

Gosia Drężek doradca Noszenia

 

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone