Nosidło ergonomiczne Lenny Lamb – świetny stosunek jakości do ceny

Przedstawiam dzisiaj, odrobinę zmodyfikowany wpis, który zamieściłam na blogu KUPKIIZUPKI.PL ponad 8 miesięcy temu. To było moje pierwsze spotkanie z nosidłem Lenny Lamb. Z jednej strony więc, ta recencja nie jest tak głęboka i dokładna, jak większość moich recencji i jak również ta mogła by być. Z drugiej jednak, w świecie noszenia pierwsze wrażenie bywa kluczowe, dlatego mimo niedoskonałości zapraszam do lektury. 

 

DSC_7731

DSC_7734

DSC_7740

DSC_7743

DSC_7749

DSC_7744

PANEL:

Panel jak i całe nosidło, wykonany jest z chusty Lenny Lamb, czyli to tak zwane WC (wrap conversion).  W tym wypadku, taknina to 100% bawełna, tkana splotem żakardowym. W zależności jaka chusta jest podstawą nosidła, bywają też nosidła z takniny o splocie skośno – krzyżowym, lub diamentowym, a także takie z wykonane z bawełny z badodatkiem bambusa lub lnu.  Nie ma co ukrywać, że nosidło WC, to nosidło WC. Po prostu. Taki materiał zupełnie inaczej pracuje i inaczej się układa niż bawełna o splocie prostym (jak np. w przypadku pościeli, stąd splot pościelowy), czy nawet canvas. To widać i czuć.

Nosidło ma dość wysoki panel (40 cm.), co jest moim zdaniem fajne, jednak jednocześnie ten panel jest dość wąski (35 cm i 32 cm. w najwęższym miejscu). Mój syn, w trakcie tej wiosennej sesji miał 8 miesięcy, 80 cm wzorstu i ważył 11 kg. Jak widać po zdjęciach panel był akurat – kończył się ok. 1 cm. przed dołem podkolonaowym z obu stron, a ideałem jest by sięgał idealnie od kolanka do kolanka. Okej, Junior nigdy małym Dzieckiem nie był i nadal nie jest, ale fakt że wyrósł z tego nosidła przed wakacjami trochę rozczarowuje. 

Krój panelu nosidła przeze mnie testowanego to tak zwana I generacja. Jakiś czas późńiej wyszła II generacja, która różni się sposobem szycia zaszewek, tworzących tzw. dupowpadkę. 

 

PASY

Pasy naramienne są wypełniane, przeciętnej grubości, miękkie i wygodne. Są odpinane na klamry, dzięki czemu można je zapiąć na krzyż, znacznie odciążając ramiona. Regulacja w trzech miejscach, zapewnia praktycznie idealne dopasowanie nosidła, jednak sama w sobie jest bardzo niewygodna do obsługi już po założeniu. Nosząc dziecko z przodu, paski dociągają się jakby do przodu, a nie do tyłu i praktycznie nie da się ich  wyregulować samemu. Pas biodrowy jest wygodny, niezbyt mocno wypłeniony, za to dość szeroki.  Klamra  pasa biodrowego, posiada dodatkowe zabezpieczenie przed odpięciem, w konsekwencji trzeba ją obsługiwać dwoma rękoma, jdnak nie jest to uciążliwe. 

 

 

KAPTUREK

Przyszyty na stałe. Dla mnie na plus, bo te odpinane ciągle gdzieś gubię. Po obu stronach ma wszyste gumki do ściągania i dopasowywania. Ja osobiście wolę kapturki płaskie, a nie takie jak ten – w dziubek, gdyż używam ich w zasadzie tylko do przytrzymywania główki gdy Juniora zaśnie i takie są do tego celu wygodniejsze, nie zaś do ochrony przed wiatrem czy deszczem, natomiast ściągnięty, prezentuje się ładnie i zasadniczo spełnia swoją rolę, więc nie ma co się czepiać. 

 

DLA KOGO?

Zakres wagowy nosidła według producenta to 6-20 kg., pamiętajmy jednak, że wszystkie nosidełka są przeznaczone dla dzieci już samodzielnie siadających. O ile dolna granica jest postawiona jest realnie (znam 7 miesięczne dzieci ważące trochę ponad 6 kg), o tyle górna, jest moim zdaniem moco przesadzona.  Szczerze wątpię, aby wystarczyło ono do 20 kg, nawet dla niewysokich dzieci. Nie chodzi mi w tym miejscu zupełni o jego nośność, ani o to czy ktokolwiek chciał by nosić 20 kilogramowe dziecko, a raczej o to że panel stanie sie za wąski przy góra 11-13 kilogramach.

 

PODSUMOWUJĄC

Całe nosidło jest bardzo porządnie i ładnie wykończone. Świetnie się też prezentuje! Największym atutem tego nosidła jest zdecydowanie tkanina z jakiej jest wykonane, oraz cena, która choć nie jest niska, to jej stosunke do jakości jestbardziej niż zadawalający. Aktualna cena na stronie producenta to od 440zł do 780 zł. Dla porówniania Tula z Canvasu (czyli nie z chusty) kosztuje 465 zł, a z chusty od 1200 zł wzwyż. Pamiętajmy też że firma LL sprzedaje nosidła II gat, w Outlecie, organizuje różne promocje i konkursy, a także posiada programy partnerskie, dzięki którym można kupić je jeszcze taniej. 
LL ma również w ofercie nosidła ergonomiczne dla starszaków, tzw. toddlery, w analogicznej cenie.

Podsumowując, to ładne i wygodne nosidło, choć jak dla mnie, nie idealne. Za tą cenę jednak, naprawdę warto je rozważyć.
 

 


 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *