Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja indywidualna to spotkanie Rodzica, bądź Rodziców i Dziecka z Doradcą Noszenia.

Konsultacja trwa 2,5 – 3 godziny i odbywa się zazwyczaj u Was w domu. Dlaczego? Dlatego że, tam Maluch czuje się najlepiej, odchodzi stres związany z podróżą i nowym miejsce, a Wy macie pod ręką wszystko czego potrzebujecie (pieluszki, ubranka na zmianę, picie / jedzenie, zabawki, kocyki itp). Ja preferuję własnie takie spotkania w domach, natomiast jeżeli Wy  z jakiegoś powodu wolicie spotkać się gdzieś indziej, w grę wchodzi tak na prawdę każde miejsce w którym będziecie czuli się dobrze i gdzie będziemy mieli kącik miejsca dla siebie, a także spokój. To może być Dom Babci i Dziadka, Sala Zabaw albo Kawiarenka dla Rodziców.

Na konsultacji mówię sporo o właściwej pozycji dziecka w chuście i o tym czemu to jest tak ważne. Oprócz tłumaczenia i pokazywania, daję Wam poczuć prawidłową pozycję.

Jednak takie spotkanie, to przede wszystkim wiązanie chusty. Na konsultacji ćwiczymy dwa wiązania: jedno główne i jedno dodatkowe. Najpierw ja wiążę chustę na profesjonalnej lalce i tłumaczę, potem raz albo dwa, wiążemy razem na lalkach, po to by finalnie przy mojej pomocy zawiązać w chustę dziecko. To są oczywiście tylko ramy. Szczegółów jednak żadnych nie podam, bo każda konsultacja jest po prostu inna. Zawsze dostosowujemy się do Dziecka i robimy tyle, na ile Dziecko pozwoli. To ja tam jestem dla niego, a nie na odwrót, więc idziemy jego rytmem. Jeśli ma dobry humor, jest aktywne i chce współpracować – wiążemy, jeśli jest niespokojne, zmęczone, głodne robimy przerwę techniczną. W trakcie kiedy Wy się przewijacie, karmicie, tulicie się, robicie to co potrzebujecie, ja mówię o teorii noszenia, o chustach, producentach i składach, dopowiadam różne rzeczy, a także odpowiadam na wszelkie Wasze pytania i wątpliwości.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this pageEmail this to someone